Charytatywny udział Marcina Szczepańskiego w 12. Półmaratonie Warszawskim

Istnieje wiele powodów, dla których aktywność fizyczna cieszy się stale rosnącą popularnością wśród Polaków. Chęć bycia fit, zdrowe odżywianie, siłownia, pływanie, a już w szczególności jogging stały się modne. Nie ważny jest wiek, płeć czy zawód. Powodów, dla których biegamy jest naprawdę dużo. Najczęściej słyszymy: „bo lubię”, „bo to mnie odprężą”, „bo jest zdrowe”, „bo chcę wspomóc organizację dobroczynną”. Wystarczą wygodne buty sportowe, chęci i determinacja.

W ciągu najbliższych miesięcy będziemy świadkami tysięcy biegów maratońskich, podczas których dominować będą biegacze zbierający środki finansowe na wybrane cele. Do najbardziej prestiżowych i popularnych wyścigów zalicza się te, które skupia organizacja World Marathon Majors: w Tokio, Bostonie, Londynie, Berlinie, Chicago i Nowym Jorku. Największym wydarzeniem dobroczynnym na świecie jest Maraton Londyński. dzięki jego uczestnikom od 1981 r. uzbierano na cele charytatywne ponad 600 mln funtów!

W Polsce bieganie charytatywne także nabiera tempa, a wszystko dzięki takim przedsięwzięciom jak #BiegamDobrze i biegaczom jak Marcin Szczepański z INOVA Sp. z o.o. – chcącym nadać swojemu startowi wyjątkowego znaczenia! Do tej pory akcja towarzyszyła: 37. PZU Maratonowi Warszawskiemu, 11. PZU Półmaratonowi Warszawskiemu,  12. Ekidenowi i 38. PZU Maratonowi Warszawskiemu. Uczestnicy akcji zebrali wspólnie blisko 1 000 000 zł na cele dobroczynne!

Podczas 12. Półmaratonu Warszawskiego, który odbędzie się 26 marca 2017 roku, będzie można spotkać na trasie wiele osób, które swój start dedykują różnym akcjom społecznym i charytatywnym. Marcin, tak jak poprzednimi laty, zarejestrował się do udziału wybierając ścieżkę charytatywną. W tym biegnie dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Fenomen tego rodzaju programu dobroczynnego spotyka się z licznym wsparciem dla Marcina. Do inicjatywy włączyli się także menedżerowie Spółki INOVA i jej pracownicy.

W zeszłym roku Marcinowi nie udało się zebrać zamierzonej kwoty. Wierzy jednak, że tym razem znajdą się osoby o dobrym sercu, które wesprą akcję i przyczynią się do zgromadzenia założonych 3100 zł. Jak mówi – „Jest o co walczyć, chodzi oczywiście o dzieci. Bo dzieci są najważniejsze”. Marcin ma czas na swoją zbiórkę do 5 kwietnia. Wszystkie uzbierane do tego czasu środki zostaną przekazane na wskazaną fundację.

Z całego serca zachęcamy do wspierania startu Marcina w ramach #BiegamDobrze. Pieniądze można wpłacać za pomocą profilu zbiórki, znajdującego się pod poniższym linkiem.

https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/charity/2458

Dodał: Paweł Juszczak
Dodano dnia: 2017-02-20
Przewiń do góry ↑