INOVA na I Konferencji Naukowo–Technicznej ENPP 2016

W dniach 15 – 17 czerwca 2016 r. INOVA Centrum Innowacji Technicznych Sp. z o. o. – Grupa KGHM, jako jeden z Członków Komitetu Programowego, wzięła udział w I Konferencji Naukowo – Technicznej, której hasło przewodnie brzmiało „Energooszczędne Napędy Przekształtnikowe w Przemyśle”, w miejscowości Trzebieszowice, niedaleko Lądka Zdroju. Udział w tym wydarzeniu był możliwy dzięki Organizatorom: Politechnice Wrocławskiej, Katedrze Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych, Stowarzyszeniu Elektryków Polskich Oddz. Opolski, a także firmom DANFOSS Poland oraz JADAN Automatyka, którzy w niespełna 3 miesięcy przygotowali całe spotkanie, za co należą się im ogromne gratulacje.

Konferencja zgromadziła blisko sto osób, łącząc świat nauki z przemysłem. Na spotkanie przybyli czołowi przedstawiciele KGHM Polska Miedź S.A. oraz Zagłębia Miedziowego jak chociażby: Dyrekcja Centrali KGHM Polska Miedź S.A., Oddział ZG „Rudna”, Huta Miedzi Legnica, Zakład Hydrotechniczny, a także kilka mniejszych przedsiębiorstw.

Pracownicy Spółki Inova, w ramach konferencji, zaprezentowali na wystawie nową konstrukcję cyfrowego zabezpieczenia upływowego oraz przybliżyli uczestnikom spotkania działalność własnego Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej. Dodatkowo w sesji posterowej, wygłoszony został referat dotyczący „Wykorzystania przemienników częstotliwości do zasilania napędów głównych przenośnika taśmowego w podziemnych zakładach górniczych na przykładzie obiektu LK800 nr 1 i 2”.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż INOVA otrzymała nagrodę oraz wielki puchar za najlepsze stanowisko wystawiennicze. Konferencja ta była wyjątkowa jeszcze z innego powodu, a mianowicie swoje 20-lecie obchodziła firma JADAN Automatyka, z Prezesem Wiesławem Jasiną na czele, której raz jeszcze życzymy kolejnych lat tak dynamicznego funkcjonowania.

I Konferencja Naukowo – Technicznej była na bardzo wysokim poziomie, zarówno merytorycznym, jak i organizacyjnym. Udział w niej pozwolił nie tylko na zaprezentowanie wyników naszych prac, ale także na spotkanie i nawiązanie kontaktu z wieloma osobami reprezentującymi świat biznesu i nauki. Komitet Organizacyjny już zapowiedział, że kolejna, druga edycja w jeszcze bardziej rozszerzonym składzie zostanie na pewno zorganizowana w przyszłym roku.

Dodał: Paweł Juszczak
Dodano dnia: 2016-06-27
Przewiń do góry ↑