INOVA na konferencji „Innowacyjne maszyny i technologie – bezpieczeństwo i optymalizacja kosztów wydobycia 2016”

Po raz kolejny, INOVA Centrum Innowacji Technicznych Sp. z o.o., uczestniczyła w konferencji naukowo – technicznej. Tym razem była to XII Konferencja „Innowacyjne maszyny i technologie – bezpieczeństwo i optymalizacja kosztów wydobycia 2016”, zorganizowana przez miesięcznik „Napędy i Sterowanie” przy współpracy Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Wrocławskiej. Spotkanie odbyło się w dniu 21 września 2016r., w „Orlim Gnieździe Hucisko” koło Zawiercia.

W konferencji wzięło udział liczne grono uczestników, w tym przedstawiciele placówek naukowych i badawczych, Wyższego Urzędu Górniczego oraz firm działających w obszarze górnictwa z całego kraju. W ramach wystawy technicznej zaprezentowaliśmy swoje osiągnięcia konstrukcyjne, badawcze i rozwojowe w zakresie rozwiązań dedykowanych dla górnictwa podziemnego. Natomiast podczas sesji merytorycznej, Nasi pracownicy wygłosili referaty: „Nowe zabezpieczenia upływowe w aspekcie zdalnego monitoringu sieci nn – czy to już Matrix?” (Marcin Szczepański – Starszy specjalista ds. serwisu systemów automatyki pod ziemią) oraz „Kompatybilność Elektromagnetyczna – bezpieczeństwo, niezawodność, jakość” (Wit Tyranowicz – Kierownik ds. Technicznych). W trakcie prelekcji podkreślono jak ważnym elementem inżynierskiej pracy jest jakość oraz
tzw. dobra praktyka. Dodatkowo omówiono kluczowe kwestie bezpieczeństwa przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Wygłoszone referaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji.

INOVA chętnie bierze udział w tego rodzaju wydarzeniach, wymieniając się doświadczeniem i prezentując nowoczesne technologie dla branży wydobywczej. Konferencje oprócz aspektu technicznego stanowią także doskonałą okazją do nawiązania i poszerzenia kontaktów między pracownikami sfery nauki i gospodarki.

Dodał: Paweł Juszczak
Dodano dnia: 2016-09-26
Przewiń do góry ↑