INOVA pracowicie i z sukcesem

Spółka wzięła udział w największych w Europie Międzynarodowych Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „KATOWICE” 2017, które odbyły się w dniach 29 sierpnia – 01 września 2017 roku. Uczestniczyli w nich wystawcy z 13 krajów: Polski, Belgii, Francji, Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Słowacji, Grecji, Turcji, Rosji, Ukrainy i Chin. Do dyspozycji wystawców organizatorzy przekazali 30 tys. m kw. powierzchni w pomieszczeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz w sąsiedztwie. Oferty prezentowane na targach obejmowały kompleksowe usługi dla górnictwa. W tym roku, szczególny nacisk położony był na innowacyjność  zarówno jeśli chodzi o maszyny górnicze, jak i bezpieczeństwo pracy.

Wśród oferentów z zagranicy i wielu doświadczonych polskich koncernów, INOVA zaprezentowała najnowszą ofertę produktową naszych urządzeń i systemów o innowacyjnych rozwiązaniach z dziedzin elektrotechniki, automatyki i łączności oraz certyfikacji, atestacji maszyn i urządzeń. Odwiedzający stoisko naszej Spółki otrzymali liczne materiały informacyjne dotyczące działalności firmy i odpowiedzi na pytania ich interesujące, w tym dotyczące nowych projektów i stosowanych technologii.

„Wymienialiśmy się także doświadczeniami z innymi wystawcami, aby INOVA rozpoznawana była w coraz to szerszym gronie partnerów biznesowych i potencjalnych klientów” – mówi dyrektor Oddziału Rozwoju Nowych Technologii Jan Moszumański, który m. in. reprezentował Spółkę w Katowicach.

Jedno z eksponowanych rozwiązań – Zabezpieczenie Upływowe Centralno-Blokujące typu ZUCB, zostało zgłoszone do Konkursu: Innowacyjne Rozwiązania w Budowie Maszyn i Urządzeń górniczych: Innowacyjny Produkt – Katowice 2017. Zabezpieczenie typu ZUCB zaprojektowano biorąc pod uwagę specyficzne warunki występujące w podziemnych wyrobiskach kopalni niezagrożonych wybuchem dla sieci typu IT (24, 230, 500, 1000 VAC). Jest to kompaktowe, konfigurowalne urządzenie o budowie modułowej  z możliwością rozszerzenia jego funkcjonalności. Urządzenie umożliwia zdalny monitoring i kontrolę stanu izolacji chronionej sieci przyczyniając się do większego bezpieczeństwa i obniżenia kosztów eksploatacji w zakresie obsługi. Stosowane jest w zabezpieczeniu sieci kopalnianej w oddziałach KGHM Polska Miedź S.A. od czerwca 2016r.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie Spółce INOVA nagrody – Medalu I stopnia w kategorii Poprawa Bezpieczeństwa za Zabezpieczenie typu ZUCB, nastąpiło w trakcie trwania targów, w dniu 29 sierpnia 2017r. Wszystkie zgłoszone do konkursu rozwiązania w czterech kategoriach oceniane były przez niezależne jury, składające się z przedstawicieli wyższych uczelni, jednostek naukowych i użytkowników. Dodatkowo, musiały spełniać kryteria innowacyjności, zawarte w definicji podanej przez Ministerstwo Gospodarki.

Dodał: Paweł Juszczak
Dodano dnia: 2015-09-24
Przewiń do góry ↑