INOVA Wicemistrzem Techniki NOT za wybitne osiągnięcie

INOVA Centrum Innowacji Technicznych Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A., po raz kolejny wzięła udział w konkursie „Mistrza Techniki” organizowanym przez Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT „Zagłębia Miedziowego”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 9 czerwca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, podczas obchodów Dni Nauki i Techniki Zagłębia Miedziowego. Organizowany cyklicznie konkurs ma na celu inspirowanie twórczych postaw zespołów i osób oraz promocję wybitnych rozwiązań, jak również popularyzowanie nagrodzonych prac i ich twórców.

Spółka zgłosiła do tegorocznej edycji „Zabezpieczenie Upływowe Centralno-Blokujące typu ZUCB”, którego autorami są Krzysztof Światły, Aleksander Koreń oraz Janusz Bełz. Konstruktorzy stworzyli omawiane rozwiązanie biorąc pod uwagę specyficzne warunki występujące w podziemnych wyrobiskach kopalni niezagrożonych wybuchem dla sieci elektrycznej niskiego napięcia typu IT. W wyniku pracy rozwojowej uzyskano unikalne, kompaktowe, urządzenie wykorzystujące technikę procesorową, o budowie modułowej z możliwością rozszerzenia jego funkcjonalności poprzez zmianę oprogramowania. Urządzenie umożliwia zdalny monitoring i kontrolę stanu izolacji chronionej sieci przyczyniając się do większego bezpieczeństwa i obniżenia kosztów eksploatacji w zakresie obsługi urządzeń elektrycznych. Stosowane jest w zabezpieczeniu sieci kopalnianej w oddziałach KGHM Polska Miedź S.A. od czerwca 2016r.
Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT „Zagłębia Miedziowego” uznała opracowanie urządzenia za wybitne osiągnięcie, przyznając tym samym nagrodę jego autorom. Laureaci uhonorowani zostali Dyplomem Wicemistrza Techniki NOT Zagłębia Miedziowego za rok 2016.

– Ta prestiżowa nagroda to dowód na to, że działania Spółki idą w kierunku utrzymania pozycji lidera w zakresie dostarczania nowoczesnych technologii na potrzeby Zagłębia Miedziowego, które podnoszą poziom bezpieczeństwa pracowników przebywających w wyrobiskach górniczych – skomentował Zdzisław Rojowski, wiceprezes Spółki INOVA.

Dodał: Paweł Juszczak
Dodano dnia: 2017-06-13
Przewiń do góry ↑