Zarządzanie energią – spotkanie z przedstawicielami niemieckiej spółki iAd

W dniu 23 czerwca 2017 r., w siedzibie Spółki INOVA zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami firmy iAd GmbH z RFN, podczas którego zaprezentowano system inteligentnego zarządzania dostawami energii opartego na technologii DLC.

Założona w 1986 roku Spółka iAd specjalizuje się w rozwoju i optymalizacji urządzeń oraz rozwiązań systemowych stosowanych w przemyśle oraz wdrażaniem technologii komunikacyjnej odpornej na szeroko pojęte zakłócenia. Podczas wygłoszonej prezentacji, Pan Hermann Hampel twórca i założyciel bawarskiego Instytutu Badawczo – Rozwojowego, zaprezentował założenia technologii DLC, które w efekcie końcowym pozwalają na obniżenie zużycia energii sięgające do 25% poprzez inteligentne i aktywne zarządzanie jej dostawami w ujęciu mikro i makro. Znamienną korzyścią jest również stosunkowo krótki czas zwrotu inwestycji wynoszący do 3 lat. Zaprezentowane Spółce INOVA rozwiązania są aktualnie z powodzeniem stosowane przez porty główne lotnicze w USA oraz Australii oraz wykorzystywane w programie pilotażowym SMART CITY, realizowanym na zamówienie Chińskiej Republiki Ludowej, obejmując największe chińskie aglomeracje i łącznie 120 mln użytkowników.

Stosowanie rozwiązań systemowych w zakresie zarządzania zużycia energii daje możliwość znaczącej kontroli kosztów oraz ich systematyzacji. Implementacja przez firmy efektywnych technologii energetycznych jest także dowodem społecznej odpowiedzialności biznesu, szczególnie w okresie wprowadzania ważnych dyrektyw Unii Europejskiej.

Dodał: Paweł Juszczak
Dodano dnia: 2017-06-23
Przewiń do góry ↑