INOVA na rzecz rozwoju elektromobilności

Dnia 11 stycznia 2019 roku odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego, ogólnodostępnego punktu ładowania samochodów elektrycznych zlokalizowanego w Lubinie. Inwestycja została zrealizowana w oparciu o porozumienie zawarte pomiędzy KGHM Polska Miedź S.A. i firmą Tauron.
Generalnym wykonawcą całości zadania była INOVA Centrum Innowacji Technicznych Spółka z o.o.
Realizowane prace obejmowały pełne spectrum począwszy od fazy koncepcji, doboru i zaprojektowania najbardziej optymalnego źródła zasilania, opracowania projektów branży elektrycznej i budowlanej, przeprowadzenia wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, uzyskania pozwoleń, zabezpieczenia materiałowego i samego wykonawstwa. Zakres prac obejmował również pomiary instalacji i proces uruchomienia.
Działania te zostały przeprowadzone zgodnie z postawionymi przez KGHM Polska Miedź S.A. wymaganiami, a co najważniejsze terminowo i z dochowaniem najwyższych standardów.
Oddana do użytkowania stacja dysponuje mocą 50 kW i jest przeznaczona zarówno do pojazdów elektrycznych (EV), jak i hybrydowych (PHEV) dając możliwość jednoczesnego ładowania do 2 pojazdów. Moc dla każdego ze stanowisk jest dynamicznie przydzielana przez sterownik stacji w trakcie ładowania, dzięki czemu możliwe będzie znaczne skrócenie jego czasu. Konstrukcja modułowa urządzenia umożliwia ewentualną rozbudowę stacji ładowania DC aż do 150 kW w ramach tej samej obudowy i jednoczesnego ładowania 4 pojazdów.

Realizacja przez INOVA Centrum Innowacji Technicznych pilotażowego projektu budowy punktu ładowania pojazdów elektrycznych pozwoliła nie tylko zdobyć nowe doświadczenia, ale jednocześnie w sposób wymierny przystąpić do realizacji przyjętej przez KGHM Polska Miedź S.A. strategii, obejmującej również obszar elektromobilności. Dla samej Spółki jest to również nowe, ciekawe wyzwanie i szansa poszerzenia dotychczasowego zakresu działalności o kluczowy dla KGHM jak też całego kraju kierunek rozwoju.
Jako Spółka kładąca silny nacisk na opracowywanie i wdrażanie do stosowania innowacyjnych rozwiązań, posiada pełne kompetencje i gotowość do realizacji kolejnych tego typu inwestycji.
Stacja ładowania samochodów elektrycznych znajduje się przy ulicy Marii Skłodowskiej – Curie 48 w Lubinie.

 

Dodał: Administrator
Dodano dnia: 2019-01-11
Przewiń do góry ↑